آب سخت چیست؟

آب سخت چیست؟

آب سخت آبی است مقدار مواد معدنی، کربنات کلسیم و کربنات منیزیم در آن وجود دارد. به طور غیر قابل باوری مشکل‌ساز می باشد. آن دو ماده زمانی که به هم می‌رسند به یکدیگر می‌چسبند و علاوه بر این به سطح داخلی لوله‌های آب شما نیز می‌چسبند. نوشیدن این آب بسیار ممکن است مشگلاتی ایجاد کند بهترین راه برای نوشیدن آب سالم دستگاه تصفیه آب می باشد.

بنابراین این آب برای آشامیدن مناسب نمی باشد به مرور زمان بیماری های برای شما ایجاد می کند .یک راه برای از بین بردن این سنگ “حل شده” از تامین آب شما این است که یک دستگاه تصفیه آب خانگی نصب کنید. و مطمئن هستید که چه آبی می نوشید آبی سالم و گورا.

نشانه های سختی آب

وجود مزه یا بوی عجیب در آب آشامیدن یکی از اولین نشانه‌های داشتن آب سخت و آلوده به حساب می‌آید. در صورت وجود این مشکل قطعا آب شما سخت بوده و یا حاوی آلودگی‌های میکروبی می‌باشد. برای مثال اگر آب طعم فلز می‌دهد احتمالا آهن موجود در آن از حد مطلوب بیشتر است.

لکه‌ها و رسوبات متمایل به قرمز و یا قهوه‌ای که ممکن است بر روی برخی از سطوح مانند سینک دستشویی با آن مواجه شوید، نشانه دیگری از سختی آب به خصوص وجود عنصر آهن در آن است. بی دلیل نیست که این لکه‌ها شباهت فراوانی به لکه‌های ناشی از زنگ زدگی دارند. آهن موجود در آب لوله‌کشی می‌تواند به دلیل عبور آب از درون لوله‌های زنگ‌زده و پوسیده و جذب این رسوبات در داخل خود ایجاد شود.

دیگر نشانه‌های وجود آب سخت، ظاهر شدن مداوم لکه‌ها و پس‌ماندهای ناشی از صابون و کف بر روی سطوح است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که به دلیل سختی آب و وجود عناصر کلسیم و منیزیم در آن، پس از بخار شدن آب، آثار واکنش این عناصر با چربی موجود در شوینده‌ها مثل صابون بر روی سطوح به صورت لکه‌های سفید باقی می‌ماند.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا