آیا آب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

آیا آب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

شش دلیل که چرا آب آشامیدنی می تواند به کاهش وزن کمک کند به چه مقدار به نوشیدن آب و دریافت آب نیاز داریم و آشامیدن آب چقدر در کاهش وزن مأثر است. مطالعات بسیاری از نظریه حمایت می کند که آب آشامیدنی برای کاهش وزن مفید است. همچنین، هیدراتاسیون برای بسیاری از عوامل مهم است که در کاهش وزن، از جمله هضم و عملکرد ماهیچه نقش مهمی دارد. در این مقاله شش دلیل وجود دارد که آب آشامیدنی ممکن است به فرد کمک کند تا وزن کم کند. ما همچنین به چگونگی مصرف آب هر فرد در روز می پردازیم.

در زیر شش دلیل وجود دارد که آب می تواند به کاهش وزن کمک کند.

1_ آب یک مهار کننده طبیعی اشتها است

آب آشامیدنی به کاهش وزن کمک کند. وقتی معده احساس می کند که پر است، سیگنال ها را به مغز می فرستد تا غذا را متوقف کند. آب می تواند به جذب فضا در معده کمک کند و منجر به احساس پریشانی و کاهش گرسنگی شود. فرد ممکن است فکر کند که گرسنه هستند، در حالی که واقعا تشنه هستند. نوشیدن یک لیوان آب قبل از رسیدن به چیزی برای خوردن می تواند کمک تا ما احساس سیری کنیم و کمتر غذا بخوریم.

2_ آب باعث سوزاندن کالری می شود

برخی تحقیقات نشان می دهد که آب آشامیدنی می تواند به سوختن کالری کمک کند. و برای کاهش وزن باید کالری مصرفی‌تان بیشتر از کالری دریافتی‌تان باشد.نوشیدن آب بیشتر به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن آب بیشتر به بدن شما کمک می کند تا آب را حفظ کند و باعث می شود که وزن اضافی را از بین ببرد.

آیا آب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

3_ آب کمک می کند تا مدفوع را از بدن دفع کند

وقتی بدن از بین می رود، نمی تواند به طور صحیح دفع زباله را به عنوان ادرار یا مدفوع دفع کند. آب به کلیه ها کمک می کند تا سموم و مواد زائد را فیلتر کنند، در حالی که اندام مواد مغذی و الکترولیت های ضروری را حفظ می کند. وقتی بدن از بین می رود، کلیه ها مایع را حفظ می کنند. از دست دادن آب بدن نیز می تواند به مدفوع سخت و یا یکپارچه و یبوست منجر شود. آب باعث دفع زباله توسط نرم شدن و یا کم کردن مدفوع سخت می شود. آب نیز به بدن کمک می کند تا از مشکلات گوارشی مانند اسهال و سوءهاضمه بهبود یابد. وقتی مدفوع در بدن ایجاد می شوند، ممکن است احساس سوزش، تورم و خستگی داشته باشند.

4_ آب آشامیدنی می تواند کل مصرف کالری مایع را کاهش دهد

شخص ریختن آب از شیر به شیشه. آب یک جایگزین کالری برای نوشیدنی های انرژی یا آب است.کالری مایع با نوشیدن نوشابه، آب، یا قهوه شیرین یا چای، آسان است.جایگزین کردن حتی چند نوشیدنی با کالری بالا برای هر روز برای آب یا سایر نوشیدنی های غیر کالری، مانند چای گیاهی، ممکن است مزایای کاهش وزن طولانی مدت داشته باشد.

5_ آب برای سوختن چربی لازم است

بدون آب، بدن نمی تواند متابولیسم چربی ها یا کربوهیدرات ها را ذخیره کند. روند متابولیسم چربی لیپولیز نامیده می شود. اولین گام این فرآیند، هیدرولیز است که زمانی رخ می دهد که مولکول های آب با تری گلیسیرید (چربی) ارتباط برقرار کنند تا گلیسرول و اسیدهای چرب ایجاد کنند. مصرف آب به اندازه کافی برای سوزاندن چربی از غذا و نوشیدنی و ذخیره چربی ضروری است.

6_ آب با تمرین کمک می کند

یکی از مهمترین اجزای هر برنامه کاهش وزن، تمرین است.آب به عضلات، بافت و مفاصل کمک می کند تا به درستی حرکت کنند. همچنین به ریه ها، قلب و سایر اندام ها کمک می کند تا به طور موثر کار کنند زیرا فعالیت هایشان را در طول ورزش افزایش می دهند.هیدراته شدن خطر ابتلا به چیزهایی است که می تواند در تمرین خوب، مانند گرفتگی عضلانی و خستگی، را کاهش دهد.همیشه قبل و بعد و در طول ورزش آب آشامیدنی مصرف کنید تا از کمبود آب جلوگیری شود.

چقدر آب بدن ما برای نوشیدن آب نیازمند است ؟

مقدار آب مورد نیاز برای نوشیدن به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

1_ سطح فعالیت
2_ سن
3_ اندازه بدن
4_ درجه حرارت
5_ رطوبت
6_ آفتاب گرفتن
7_ وضعیت سلامت

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا