آیا فلوراید در آب شهری برای کودکان مضر است؟

آیا فلوراید در آب شهری برای کودکان مضر است؟

 امروزه  پدر مادران در مورد کیفیت آب مصرفی کودکان خود نگران هستند. وجود آلودگی ها و مواد شیمیایی و مضر در آب میتواند باعث عوارض شدیدی در کودکان شود. در طول 70 سال گذشته فلوراید در آب آشامیدنی برخی کشورها جهت کاهش پوسیدگی دندان در بزرگسالان و کودکان اضافه شده است. بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب بهترین گزینه برای از بین بردن فلوراید موجود در آب می باشد.

شواهد مربوط به افزودن فلوراید در آب و طبق مطالعات انجام شده بالای 75 درصد آب حاوی فلوراید می باشد. مصرف بیش از حد این ماده در کودکان می تواند باعث فلوئوروزیس دندانی که باعث ایجاد خطوط سفید، لکه، تغییر رنگ و یا حفره بر روی دندان شود.

فلوراید به لحاظ بهداشتی یک ماده مهم برای سلامتی انسان است، ولی اگر اندازه آن کم زیر 5.0 میلی گرم در لیتر و یا زیاد 1.5 میلی گرم در لیتر باشد ، برای سلامت بدن بویژه دندانها مضر است .

آیا فلوراید در آب شهری برای کودکان مضر است؟

توجه داشته باشید که عوارض مشابه فلوئوروزیس دندانی می تواند یا مصرف ساکاروز و یا برخی از آنتی بیوتیک ها هم رخ دهد. در نتیجه با مشاهده این نشانه ها حتما کودک خود را نزد یک دندانپزشک برده تا علت بروز این مشکلات مشخص گردد.

با تمام فوایدی که افزودن فلوراید در آب شهری می تواند برای ما داشته باشد اما در حال حاضر شواهدی وجود دارد که قرار گرفتن در معرض فلوراید می تواند باعث سرطان و یا تغییر در رشد مغزی کودکان شود.

اسپیت با اشاره به اینکه اضافه کردن فلوراید در آب درست نیست ، گفت : این ماده سمی است و تاثیر منفی بر منابع آبی می گذارد.

برخی محققان پیشنهاد می کنند در سالهای اولیه رشد به علت پایین بودن سیستم ایمنی کودکان بهتر است که از آب دارای فلوراید بسیار کم و یا بدون فلوراید استفاده شود. بنابرین آب مصرفی کودکانمان اهمیت بسیار زیادی دارد و شما میتوانید با خرید یک دستگاه تصفیه آب جهت پاکسازی فلوراید موجود در آب استفاده کنید.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا