اهمیت نوشیدن آب برای سلامتی قلب

اهمیت نوشیدن آب برای سلامتی قلب

یکی از سخت کوش ترین اعضای بدن قلب می باشد. با نوشیدن آب  توصیه‌شده در روز، می‌توان از بروز حملات قلبی پیشگیری کرد و یا احتمال ابتلا به آن را کاهش داد. طی تحقیقات انجام شده، نوشیدن آب تصفیه شده بیش از 5 لیوان در روز به کسانی احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی  دارند را، 41 درصد کاهش می یابد.

قلب شما دائما در حال کار است و نوشیدن آب، روزانه حدود ۱۰۰٫۰۰۰ بار خون را پمپاژ می کند. نوشیدن آب باعث هیدراته نگه داشتن قلب کمک بسیار زیادی می کند. قلب هیدراته قادر است به راحتی خون را پمپاژ کند، اجازه دهد که ماهیچه های بدن شما حتی بهتر عمل کنند. هیدراتاسیون مناسب نه تنها برای مغز، خلق و خو و وزن بدن شما مفید است، بلکه برای قلب شما ضروری است.

از دست دادن آب بدن و جایگزین نشدن آن باعث ایجاد فشار روی قلب شما می شود. وقتی بدن شما کم آب می شود همان مقدار خونی که از طریق بدن شما جریان است، کاهش می یابد. و باعث می شود ضربان قلب شما افزایش می یابد و موجب احساس خستگی  شما می شود. نوشیدن آب سالم و تصفیه شده برای عمکرد منظم قلب ضروری می باشد.


بنابراین چقدر باید آب بنوشیم تا هیدراته شویم؟

این بستگی به میزان چربی بدن شما دارد. برخی از مواردی که باید آب بیشتری بنوشید عبارتند از:


اگر ورزش میکنید یا فعالیتهای جسمانی دیگر را انجام میدهید.
اگر شرایط خاصی از قبیل دیابت یا بیماری قلبی داشته باشید.
اگر علائم کم آبی را نشان می دهید، مانند سرگیجه یا ضعف.

لطفا همچنین در نظر داشته باشید که شرایط خاص پزشکی (مانند نارسایی قلب) ممکن است نیاز به تغییر استراتژی های هیدراتاسیون داشته باشد و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید.

گذشته از مقدار آب مصرفی، سلامت آب نیز بسیار مهم بوده و در سلامت قلب بسیار موثر است. برای نوشیدن آب سالم می توانید با تهیه یک دستگاه تصفیه آب سلامت خود و خانواده تان را تضمین نمایید.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا