تاثیرات و فواید مصرف آب برای زیبایی پوست و مو

تاثیرات و فواید مصرف آب برای زیبایی پوست و مو

پوست همانند سایر اندام های بدن ما نیز از چندین سلول تشکیل شده است. سلول های پوست مانند هر سلول دیگر بدن نیاز به آب دارند تا به درستی عمل کنند.چرا که درصد زیادی از پوست را آب تشکیل می دهد. اگر پوست شما به مقدار کافی آب دریافت نکند، عدم هیداراتاسیون باعث افزایش خشکی و چین و چروک آن می شود و ادامه این روند به پوسته پوسته شدن آن می انجامد.

برخی از مزایای آب برای پوست عبارتند از:

1_ آب برای حفظ رطوبت مطلوب پوست و ارائه مواد مغذی ضروری به سلول های پوست ضروری است. آب باعث میشود  کشش در بافت های پوست افزایش پیدا کند. این کمک می کند تا ظاهر نشانه های پیری مانند چین و چروک و خطوط ظریف به تاخیر بیاندازد. و باعث زیبایی پوست و مو شما می شود.

2_ آب جایگزین مناسب برای درمان های ضد پیری می باشد. پوست آب را به خوبی در خود نگه می دارد و باعث درخشان شدن پوست میشود برای پوست نرم، مصرف آب سالم بسیار مناسب می باشد.

3_ نوشیدن آب کافی، از اختلالات پوستی مانند پسوریازیس، چین و چروک و اگزما جلوگیری می کند. همچنین میزان متابولیسم را افزایش می دهد و سیستم گوارش را برای تخریب سموم از بدن بهبود می بخشد. باعث میشود که یک پوست سالم و درخشان داشته باشید.

4_ یک دوش آب سرد و یک حمام آرام بخش، اعصاب را آرام می کند و آسیب های ناشی از استرس به پوست را کاهش می دهد. تمام بدن خود را در آب سرد 2 تا 3 دقیقه خیس کنید باعث جوان شدن پوستتان شود. در معرض طولانی قرار گرفتن، پوست در آب می تواند روغن های طبیعی آن را از بین ببرد، بنابراین زمان حمام کردن یا دوش کشیدن را در طولانی نکنید.

5_ حمام آب سرد، قرمزی پوست را از بین می‌برد و پوست را برای داشتن آرایش بهتر تنظیم می‌کند. آب سرد منافذ باز پوستی را از بین می‌برد و از ظاهر شدن آکنه بر سطح پوست جلوگیری می‌کند..

6_ کمپرس آب سرد همچنین می تواند باعث کاهش التهاب زیر چشم شود. کرم های دور چشم غنی از آب وجود دارد که می توانید برای یک راه حل بلند مدت استفاده کنید.

7_ در زمان های گذشته، مردم در اروپای شرقی به حمام ها برای سم زدایی و سفت کردن پوست مراجعه می کنند. این فرآیند شامل یک جلسه اتاق بخار می شود و به دنبال آن یک جرقه آب سرد برای سفت کردن پوست است.

تاثیرات و فواید مصرف آب برای زیبایی پوست و مو


برخی از مزایای استفاده از آب برای مو عبارتند از:

1_  شستشوی مو بوسیله‌ی آب سرد باعث براق شدن مو می‌شود. آب سرد سبب می‌شود که پوشش خارجی مو منقبض شود و رشته‌های مو نرم‌تر و درخشنده‌تر شوند . همچنین از آلودگی های موجود در سطح کف پوست جلوگیری می کند و مو را قوی تر می کند.

2_ آب اقیانوس غنی از مواد مغذی از گیاهان دریایی پمی باشد که رشته ها مو را تمیز و تمیز تر می کند. آب دریا حاوی جلبک قرمز و کاهو دریایی است که بدون خشک شدن موها را تمیز می کند. همچنین باعث تقویت و درخشش مو می شود.

3_ حمام آب نرم باعث می شود مو به دلیل وجود نمک معدنی کم و مولکول در آن قابل کنترل باشد. اگر در خانه به سختی آب دریافت می کنید، یک فیلتر دوش آب نرم کننده را نصب کنید. این باعث می شود که رنگ مو از بین نرود.

4_ اعتقاد دارید یا نه، اما آب طبیعی ترین لوسیون مخصوص مو است. هر یک از رشته ها از پیوند های هیدروژنی ساخته شده است که وقتی موهای مرطوب هستند به راحتی از هم جدا می شوند. اگر موهای خود را تا زمانی که مرطوب هستند فرم دهی  کنید این کار به راحتی انجام می شود، پیوند هیدروژن اصلاح خواهد شد تا شکل جدیدی به وجود آورد.

5_ آب یک عنصر معجزه طبیعی است که از مصرف ویتامین ها حمایت می کند و در رشد موی سالم موثر است. آب تقریبا ¼ وزن رشته مو می شود، بنابراين، هر روز دو لیتر آب بنوشید تا بتوانید موهایی درخشنده و درخشان داشته باشید

6_ موهای ما در محیط رطوبت و آب رشد می کند و یکی از بهترین راه های رفع تشنگی است. درست همانند پوست ما، مو از داخل خارج نیاز آب رسانی دارد. و این کار تاثیر مستقیم بر رشد مو دارد. کمبود رطوبت موجب خشکی و شکننده مو می شود.

7_ پوست سر و ریشه هایمان دارای انتهای عصبی حساس به نور و انرژی هستند که سیگنال ها را دریافت می کنند و انتقال می دهند. آب به پایان بخش های عصبی انرژی می بخشد تا زنده گی طبیعی پوست و ریشه های مو را افزایش دهد. آب آشامیدنی نیز برای از بین بردن مشکلات مو مانند شوره سر و درماتیت بسیار ماثر می باشد.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا