دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی

آب از ضروری ترین ترکیبات بر روی زمین می باشد و اگر این ماده مهم روزی نباشد، زندگی تمام موجودات زنده به خطر می افتد. کشور ما در زمینه تهیه آب سالم جزو کشور های در حال توصیه می باشد، که باید در سال های آتی در بحث آب سالم سرمایه گذاری عظیمی نماید. امروز ما قصد داریم شما را در این مقاله با اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا نماییم، با فیلترو همراه باشید همراه باشید.

تصفیه آب چیست ؟

در واقع تصفیه آب به معنای پاکسازی آب از انواع آلودگی و املاح می باشد. در تصفیه خانه های شهری، برای تصفیه آب از کلر و رد نمودن آب از انواع شن و ماسه و سنگریزه جهت تصفیه آب استفاده می شود. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا ما باید برای تصفیه آب خانگی که قبلا تصفیه شده است باید از دستگاه  تصفیه آب استفاده نماییم. در جواب باید گفت آب تصفیه شده شهری خود نیز دارای املاح بسیار خطرناکی می باشد که سلامتی انسان را تهدید می نماید. استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به تصفیه بهتر آب کمک می کند و شما می توانید با خرید دستگاه تصفیه آب سلامت خانواده خود را حفظ نمایید.

هدف اصلی از تصفیه آب خانگی چیست؟

هدف از تصفیه آب حذف آلاینده ها و ارتقاء کیفیت آب می باشد که اصلی ترین فاکتور در کیفیت آب کدورت می باشد. آب سالم و گوارا شفاف می باشد و در آن مواد معدنی ریز، ترکیبات آلی رنگی و انواع میکرو ارگانیسم ها در آن وجود ندارد. دستگاه تصفیه آب با استفاده از فیلتر های مختلف تمامی املاح مضر اب را حذف می نماید و آبی سالم در اختیار شما می گذارد، به طور کل هدف از تصفیه آب موارد زیر می باشد:

  • اضافه کردن املاح لازم به آب توسط فیلتر های دستگاه
  • بهبود در وضعیت ظاهری آب و شفاف سازی آب
  • حذف میکروب ها و باکتری های تهدید کننده سلامتی انسان

 

"<yoastmark

 

بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه تصفیه آب خانگی در حال حاضر در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل لزوم نوشیدن آب سالم، خرید تصفیه آب خانگی در حال افزایش است. بنابراین بهتر است تا با ویژگی های بهترین تصفیه آب خانگی آشنا شویم تا بتوانیم با دید بهترین اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب بکنیم.

متاسفانه افراد سودجوی بسیاری برای کسب سود اقدام به فروش می‌نمایند، باید گفت یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب دارای ویژگی های زیر می باشد:

  1. کاهش سختی آب
  2. حذف کلر، نیترات از ترکیبات آب
  3. حذف رنگ و بو و شفاف سازی آب
  4. از این بردن فلز های سنگین از جمله سرب و روی

1. از بین بردن آلاینده های مضر درون آب

یکی از اصلی ترین وظایف هر دستگاه تصفیه آبی این است که بتواند آلاینده ها و ناخالصی‌های موجود در آب را از بین ببرد. همانطور که اشاره شد، آلاینده های زیادی در آب وجود دارد. این ناخالصی های مضر شامل ترکیبات شیمیایی، آلاینده های فیزیکی، فلزات سنگین و … میشوند.
برای اینکه بتوان از شر این آلاینده ها به خوبی رها شد، نصب یک تصفیه آب خانگی میتواند مفید باشد. آب تصفیه کن با دارا بودن از فیلترهای متعدد، میتواند در هر مرحله مقداری از آلاینده ها را حذف کند. در ادامه سعی خواهیم کرد تا به طور کلی شما را با فیلتر های تصفیه آب و عملکرد آنها آشنا کنیم.

خطرناک ترین عامل در آب چیست ؟

یکی از خطرناک ترین مواد محلول در آب خانواده نیترات ها می باشند که از عوامل اصلی آن می توان به سرطان معده اشاره کرد. در دستگاه تصفیه آب به منظور حذف نیترات از روشی به نام اسمز معکوس استفاده می شود. در واقع سیستم اسمز معکوس از غشاهایی تشکیل شده است که دارای سوراخ هایی با ابعاد بسیار ریز  و در حد نانو می باشند که تنها مولکول های آب می توانند از آن عبور کنند و ذرات بزرگتر از مولکول های آب  قادر به رد شدن از آن نمی باشند.  قابلیت رد شدن از آن را ندارند. دستگاه های تصفیه آب خانگی مجهز به تکنولوژی اسمز معکوس با حذف ناخالصی ها و سختی موجود در آب، آبی سالم، سبک و گوارا را در اختیار شما قرار می دهد.

2. کیفیت فیلترهای تصفیه آب

از دیگر نکاتی که در تعیین بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موثر است، کیفیت فیلتر های به کار رفته در مراحل مختلف تصفیه آب است. زیرا همانطور که میدانید، دستگاه تصفیه آب عملکرد اصلی خود را با استفاده از فیلترهای خود انجام میدهد.

در صورتی که کیفیت فیلتر به کار رفته در تصفیه آب مناسب باشد، میتوان گفت که فرآیند تصفیه آب به بهترین نحو اجرا خواهد شد.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

شما عزیزان می توانید برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در فروشگاه پاکاپ گستر اقدام به ثبت سفارش نمایید. تمامی دستگاه های تصفیه آب از بالاترین کیفیت ممکن دارا می باشد. شما با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی پاکاب گستر می توانید از گارانتی محصولات نیز هم استفاده نمایید و نگرانی ای بابت خرابی دستگاه نداشته باشید. تمامی دستگاه ها بسته به نوع مدل دارای گارانتی بین بازه 12 تا 24 می باشند. نصب دستگاه تصفیه آب، تعمیر دستگاه خانگی توسط تکنسین مجرب صورت می گیرد. شما عزیزان جهت هرگونه مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا