دستگاه تصفیه آب چیست؟

دستگاه تصفیه آب چیست؟

در واقع دستگاه تصفیه آب به سیستم‌ها و یا فرآیندهایی اطلاق می شود. برای پاک سازی  آلودگی‌ها  موجود در آب می باشد. در واقع هر دستگاهی که  آب را تصفیه کند حتی اگر بطور کامل هم تصفیه نکند به آن دستگاه تصفیه آب می گویند. این دستگاه با استفاده از فیلتر‌های مخصوص خود آلودگی‌های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب‌ها، رسوب، انواع پاتوژن‌ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف می‌کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ها، سبب می‌شود. که آب آشامیدنی ما بو و مزه‌ی بهتری پیدا کند. واژه تصفیه آب می‌تواند سیستم‌های کوچک مانند تصفیه آب خانگی تا ابعاد بزرگتر مانند تصفیه آب صنعتی و حتی تصفیه خانه‌های آب شهری را در بر گیرد.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه های تصفیه

اجزای تشکیل دهنده این دستگاه چیست؟ اجزای تشکیل دهنده این دستگاه می‌تواند شامل فیلتر کربن اکتیو، لامپ فرابنفش (UV)، اسمز معکوس، واحد تقطیر یا هر فرآیند جداسازی دیگری باشد. گوناگونی فیلترهای تصفیه آب بسیار زیاد است و در هنگام خرید آن‌ها باید به کیفیت آب خود توجه داشته باشید. برای مثال اگر منبع آب قابل آشامیدن نباشد، بایستی از فیلترهایی استفاده شود تا باکتری‌های مضر، مواد معدنی و آلودگی‌های آب را از بین ببرند. برای انتخاب سیستم درست بهتر است از متخصصان تصفیه آب کمک بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

نگهداری از دستگاه تصفیه آب

اگر شما نیز در منزلتان از تصفیه آب استفاده می نمایید. برای بیشتر شدن طول عمر دستگاهتان باید به شرایط نگهداری آن‌ها نیز توجه شود. شرایط نگهداری آن عبارت اند از : از یخ زدن دستگاه تصفیه آب خانگی جدا خوداری کنید، فیلترهای تصفیه آب را به موقع تعویض نمایید، حتما از فیلترهای استاندارد و با کیفیت استفاده نمایید، در صورت عدم استفاده طولانی مدت، تصفیه آب را خاموش نمایید.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا