روزانه چند لیوان آب سالم برای بدن ضروری است ؟

روزانه چند لیوان آب سالم برای بدن ضروری است ؟

آب سالم برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است. با این حال این میزان نیاز بدن به نوشیدن آب سالم و تصفیه شده در افراد مختلف متفاوت است. نوشیدن آب برای بدن فوائد بسیار زیادی دارد از جمله می‌توانیم به حفظ و شادابی پوست، سلامت قلب، افزایش انرژی، کاهش وزن و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم.

با نوشیدن مقدار آب تصفیه شده در روز، می‌توان از بروز  بیماری هایی همچون حملات قلبی، فشار خون بالا،  کلسترول بالا، افسردگی، دیستروفی عضلانی پیشگیری کرد و یا احتمال ابتلا به آن را کاهش داد. تحقیقات نشان داده است ، احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی، در کسانی که روزانه بیش از 5 لیوان در روز آب می‌نوشند نسبت به کسانی که کمتر از 2 لیوان در روز آب می‌نوشند، 41 درصد کاهش می‌یابد.

یکی از پزشکان تغذیه موسوم به درایر در این رابطه گفته: «اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید می توانید از آب سالم کمک بگیرید. نوشیدن آب پیش از صرف غذا، احساس سیری به شما داده و باعث می شود تا خوراکی کمتری میل کنید.»

روزانه چند لیوان آب سالم برای بدن ضروری است ؟

ماده حیات در بدن

آب نزدیک به ۶۰ درصد وزن بدن را به خود اختصاص می‌دهد و تاثیر بزرگی بر سلامت بدن انسان می‌گذارد. هر سیستمی در بدن به آب سالم نیازمند است. برای مثال آب، اصلی‌ترین نقش را در بیرون کردن مواد سمی از اندام‌ها و اعضای اساسی بدن ایفا می‌کند؛ مواد غذایی بدن را به سمت سلول‌ها هدایت می‌کند و جریان هوایی مرطوب برای گوش‌ها، بینی و سایر بافت‌ها ایجاد می‌کند. کمبود آب می‌تواند انرژی فرد را کم کند و باعث خستگی زودرس اندام‌ها شود.

 

بهترین منابع تامین آب

بهترین روش برای تامین آب بدن چیست؟ نوشیدن آب سالم می باشد اما اگر نمی توانید هر روز ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید، بهتر است آن را به روش های دیگری تامین کنید. 15 ماده غذایی دارای آب بالا و پر شده با مواد مغذی و به طور طبیعی حاوی کالری کم می باشد که عبارت انداز : خیار، کاهو، کرفس، گوجه‌فرنگی، تربچه، فلفل دلمه ای،توت فرنگی، کلم بروکلی، هویج، طالبی، هندوانه، گریپ فروت، هویج، اسفناج، لیموترش

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا