عمکرد دستگاه تصفیه آب شش مرحله‌ ای چگونه عمل می کند؟

عمکرد دستگاه تصفیه آب شش مرحله‌ ای چگونه عمل می کند؟

دستگاه تصفیه آب بر حسب نوع کاربردشان به صورت صنعتی یا خانگی، از تعداد مختلفی فیلتر تشکیل شده اند. علاه بر آن، این دستگاه در نوع مدل مخزن دار و بی مخزن هستند که دستگاه های مخزن دار با سرعت بیشتری عمل تصفیه آب را انجام می دهد و در نهایت آب را با فشار بیشتری خارج می کند.

دستگاه های تصفیه آب خانگی با شش مرحله معمولا دارای فیلترهایی از قبیل: فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر کربن پودری، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبرین، فیلتر کربن خطی، فیلتر بیو سرامیک، فیلتر مواد معدنی و تابش پرتو افشان UVهستند.

 

در اینجا می توان به طور مختصر کاربرد هر فیلتر را توضیح داد.

فیلتر پلی پروپیلن : این فیلتر توانایی حذف شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله ، لجن و بطور کلی تمامی ذرات معلق بزرگتر از 1 یا 5 میکرون را دارد. زمان تعویض آن بستگی به میزان ذرات معلق آب ورودی و میزان مصرف آب دارد.

فیلتر کربن پودری: فیلتر کربن پودری جهت حذف کلر، سموم کشاورزی، تری هالو متان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها و آفت کش ها و حذف رنگ، بو و طعم نامطبوع آب به کار می رود.

فیلتر کربن بلاک: این فیلتر هم باعث حذف برخی آلاینده های شیمیایی اب مانند کلر و مشتقات آن نظیر تری هالومتان و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ ، بو و طعم نامطبوع آب شده و قادر به حذف ذرات کربنی آزاد شده از فیلتر دوم و بطور کلی ذرات معلق بزرگتر از 5 میکرون نیز است

فیلتر ممبرین: حذف ۹۸% املاح مضر از جمله آلاینده های میکرو بیولوژیکی، نیترات، نیتریت و فلزات سنگین توسط این فیلتر انجام می شود.

فیلتر کربن خطی: با کمک این فیلتر طعم و بوی آب در مواقعی که به مدت طولانی در مخزن ذخیره شده باشد، بهبود پیدا می کند.

فیلتر بیو سرامیک: برای تنظیم PH و بهبود طعم و مزه آب از این فیلتر استفاده می شود. توانایی حذف ذرات معلق مانند شن و ماسه، زنگ لوله، گل ولای، جلبک، لجن و انگل ها را داشته و قطر منافذ آن معمولا تا 0.2 میکرون می باشد.

تابش پرتو افشان:UV  در این عمل از لامپ UV برای ضد عفونی، استریلیزه کردن آب و کلیه میکرو ارگانیسم ها استفاده می شود.

فیلتر قلیایی: فیلتر قلیایی جهت بالابردن PH آب به کار گرفته می شود.

فیلتر مواد معدنی: پس از تصفیه کامل آب با کمک این فیلتر، مواد معدنی مورد نیاز بدن به آب افزوده می شود.

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا