مصرف آب تصفیه شده در دوران بارداری

مصرف آب تصفیه شده در دوران بارداری

مصرف آب تصفیه شده در دوران بارداری

اهمیت مصرف آب تصفیه شده و سالم در دوران بارداری برای خانوم ها بسیار ضروری می باشد. اما باید دانست که چرا و چه مقدار آب آشامیدنی  لازم است و مطمئن بود آبی که نوشیده می‌شود سالم است. در زمان بارداری درجه حرارت بدن بالا می‌رود اما در صورت مصرف آب ، بدن خنک می شود.

در دوران بارداری مادران باید به پیام طبیعی بدن یعنی احساس تشنگی برای مصرف آب پسنده کنند و نیازی نیست که بیشتر از این مقدار آب بنوشند، رنگ ادرار بهترین راه برای کنترل میزان آب بدن است، ادرار بی رنگ یعنی زرد روشن نشان از کافی بودن آب دریافتی بدن است. و ادرار تیره رنگ یعنی زرد رنگ یا نارنجی رنگ نیاز بدن به آب را بیشتر نشان می دهد.

یکی از مهمترین وظایف بدن شما در طول بارداری رساندن مواد مغذی به جنین است. مصرف آب کافی سبب جذب بهتر ویتامین ها و مواد معدنی و سپس انتقال آنها به جنین خواهد شد.

از آنجا که دست دادن آب بدن می تواند باعث انقباض شود. کمبود آب در سه ماهه سوم حاملگی می تواند باعث زایمان زودرس شود. زایمان زودرس می تواند باعث ایجاد بسیاری از خطرات بهداشتی به نوزاد تازه متولد شده گردد.

مصرف آب تصفیه شده در دوران بارداری

در زمان بارداری و در هفته های پایانی بدن دو برابر فعالیت دارد. یعنی نسبت به قبل باید مواد زائد بیشتری از کلیه ها دفع شود. مصرف آب کافی ادرار را رقیق می‌کند که نه تنها باعث می‌شود. مواد جامد انباشته نشوند و حرکت کنند بلکه از عفونت ادراری، عفونت مثانه و عفونت کلیه ها نیز جلوگیری میشود. اگر ادرار بیش از حد در مثانه بماند موجب عفونت باکتریایی میشود. مصرف فراوان آب در هفته سی و چهارم بارداری به سیستم دفع مدفوع نیز کمک میکند. و باعث میشود ضایعات جامد با سرعت بیشتری در مسیر گوارش حرکت کنند. و از آنجا که یبوست در زنان باردار امری شایع است نیاز به گفتن نیست که فشار یبوست منجر به بواسیر می‌شود.

اهمیت مصرف آب تصفیه شده و سالم در دوران بارداری عبارتند از:

1– پوست سالم تر و شاداب تر
2– کاهش جوش های زمان بارداری
3– دفع سدیم زاید از اندام های بدن
4– کاهش ریسک زایمان زودهنگام و یا سقط جنین
5– بهتر شدن کارکرد شکم و جهاز هاضمه
6– دفع سموم و عفونت های بارداری از طریق دفع ادرار و تعرق

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا